Winylowe poszycie dachu - Vinyl - czarny The Model Car Garage MCG 713

Cena produktu:
39.99 PLN
Zamawiana ilość:

ilość w magazynie - 15

713

The Model Car Garage - USA

Skala: 1/24 1/25


Dodatki modelarskie do samochodów do sklejania renomowanego amerykańskiego producenta The Model Car Garage. Materiał samoprzylepny - zestaw zawiera 3 arkusze 


instrukcja montażu

MONTAŻ WINYLOWEGO DACHU

1. Konieczne będzie zamontowanie nowej listwy chromowanej do nadwozia u podstawy słupka "C". Można ją wykonać ze styrenowego paska odpowiednich wymiarów i grubości. Zalecane jest także pomalowanie i wytarcie nadwozia przed montażem winylowego dachu

2. Odmierz linijką około 3 mm od górnych rogów ramki tylnego okna i zaznacz te miejsca ołówkiem. Przy użyciu liniału przenieś znakowanie do górnej krawędzi przedniej szyby i, jeśli zajdzie taka konieczność, poniżej tylnych okien. (Patrz rysunek A)

3. Ułóż na dachu taśmę tak, aby jej krawędź biegła wzdłuż wykonanych znaków. Niech taśma zakryje słupki. Wygładź taśmę ostrożnie na dachu, posuwając się od przodu pojazdu ku tyłowi, dbając, by pod taśmą nie zostały uwięzione pęcherzyki powietrza. Używając wykałaczki ułóż taśmę tak, aby szczelnie okryła rynienkę. Kontynuuj wygładzanie w dół słupków "A" i "C" i przytnij wzdłuż listwy chromowanej wykonanej w kroku 1.

4. W Samochodach z gładkim przejściem między dachem a tylną szybą taśma łatwo się ułoży. W innych samochodach, gdzie to przejście nie jest gładkie, taśma będzie wymagała zagięć i docięć. Użyj skalpela modelarskiego, aby naciąć garb na zgięciu taśmy. Następnie odegnij jedna stronę i naklej na wierzch drugiej i wygładź, aby dobrze przylegała do dachu. Ostrożnie dotnij taśmę, aby dopasować do chromowanej ramki wokół okna pracując w jednej płaszczyźnie na raz. Wykonaj nacięcie po przekątnej przez obie warstwy taśmy, od rogu dachu do rogu tylnego okna. Usuń zbędną powierzchnię taśmy. Musisz teraz unieść wierzchnią warstwę taśmy, usunąć spod niej naddatki i ponownie wygładzić.

5. Powtórz kroki 3 i 4 z drugiej strony dachu.

6. Zmierz odległość pomiędzy dwiema krawędziami taśmy nałożonej przed chwilą na dach. Dodaj do pomiaru co najmniej 1,5 mm i zaznacz ten wymiar na taśmie. wytnij kawałek taśmy o tej szerokości i długości wystarczającej do pokrycia odkrytej części dachu. ułóż ostrożnie taśmę tak, aby zakryć wykonane uprzednio krawędzie aby odtworzyć szew występujący na prawdziwym dachu winylowym. kiedy już taśma będzie na swoim miejscu, wygładź ją posuwając się od środka dachu na zewnątrz. Przytnij przód i tył, aby dopasować do chromowanych ramek okien.

7. I tyle, możesz zacząć oddychać ponownie.

Tłumaczenie i opracowanie: Marcin Jakubiec


Parametry produktu